Sürpriz Finali ile İzleyenleri Ters Köşe Yapan Filmler

...

SÜRPRİZ FİNALİ İLE İZLEYENLERİ TERS KÖŞE YAPAN FİLMLER

Sürpriz finali ile izleyenleri şoke eden film bitiğinde bile şaşkınlığınızın devam edeceği tekrar izleyeceğiniz 10 film önerdik.

ANESTEZİ-AWAKE

         2007 Yılı yapımı dram gerilim filmidir.

Sürpriz finali ile Çok beğeneceğiniz etkisinden günlerce kurtulamayacağınız Film, 2007 Yılı yapımıdır.                  Konusu; Clay , geçirdiği  kalp ameliyatı sırasında anestezik fakındalık denilen durumu yaşamaktadır. Tüm olup bitenin tamamen farkındadır.Operasyonu tüm acısıyla hissedebiliyordur. ameliyat ekibinin bundan haberi yoktur. Clay’in  genç karısı Sam , ameliyat sırasında hayati kararlar vermek zorunda kalırken, Clayde kendini hiç beklemediği entrikalar içerisinde bulur.

İÇİNDE YAŞADIĞIM DERİ

2011 Yılı yapımı Psikolojik gerilim filmidir.

Konusu:Film, kızına tecavüz eden bir adamdan intikam almaya çalışan ve psikolojik sorunları olan bir plastik cerrahın intikam duygusu ile genç adama neler yapabileceği anlatılıyor. Sürpriz finali ile İntikam duygusunun filmde nasıl işlendiğini hayretle izleyeceksiniz.

MAKİNİST

 

2004 Yılı yapımı film gerilim türünde bir filmdir.

Konusu:Uykusuzluk hastalığı çeken Trevor, bir fabrikada makine operatörü olarak çalışmaktadır. uykusuzluktan dolayı Trevor ise her şeye çok zor konsantre olmaktadır. Trevor, kendisine bir takım notlar bırakmaya ve giderek azalan kilosunu sarı kağıtlara yazıp dairesine asmaktadır. Film daha sonra hayal ile gerçek arasında sizinde düşünceleri zorlar hale geliyor.

DÖVÜŞ KULÜBÜ

1999 Yılı yapımı dram gerilim filmi

Konusu: Jack, hayatın sıradanlığına kapılmış bir sigorta memurudur. Uzun bir süredir uykusuzluk hastalığından şikayetçidir. Kendi psikolojik sıkıntılarından kurtulabilmek adına grup terapilerine katılmaktadır. Terapiler esnasında Marla ile tanışır. Bir süre sonra da hayatını alt üst edecek olan Tyler Durden ile… Durden, Jack’in  hayal bile edemeyeceği hedeflere ulaşmış olan bir adamdır ve Jack’i asla hakkında konuşmaması gereken bir grup olan ‘Dövüş Kulübü’ ile tanıştıracaktır. Sürpriz finali ile izlemekten çok keyif alacağınız bir filmdir.

ZİNDAN ADASI

2010 Yılı yapımı dram gerilim filmidir.

Konusu: Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polisin, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi edildikleri Shutter Adası isimli bölgede olan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için giderler. Ardından gelişen esrarengiz olaylar Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır.

İLK KORKU

1996 Yılı yapımı dram gizem suç filmidir.

Konusu:Tanınmış bir psikoposun öldürülmesi, büyük bir yankı uyandırır. Olay yerinden kaçmakta olan Aaron, görgü tanıkları tarafından suçlu olarak ilan edilir ve suçu işlediğin neredeyse kesinleşmiştir. Son derece prestijli bir avukat olan Martin Vail, ise Aarona inanır ve Aaron’ı savunma görevini üstlenir. Ancak kısa bir süre sonra olayların seyri tam anlamı ile değişir
OYUN

1998 Yılı yapımı gerilim filmidir.

Konusu:Tüm hayatını kontrollu ve planlı yaşayan Nicholas Van Orton, engel olunamaz bir kontrolsüzlük ile karşı karşıya gelmek üzeredir. Başarılı, düzenli,planlı hayatı alacağı bir doğum günü hediyesi ile beraber değişecektir. Kardeşi Conrad, Nicholas’a sonunda çok büyük bir ödülün olduğu bir oyun hazırlar. Bu esrarengiz oyun bir süre sonra ölüm kalım mücadelesine dönüşecektir.

ÖLÜMLE YAŞAM ARASINDA 

2003  Yılı yapımı dram gerilim suç filmidir.

Konusu:David Gale ölüm cezası karşıtlarının en önemli isimlerinden biridir ve idam cezasısının kaldırılması için büyük çaba sarf etmektedir . kendisi gibi idama karşı çıkan constance harraway adındaki bayan tecavüze uğramış ve vahşice öldürülmüştür ancak bu trajik olayın acı tarafı ise, suçun David`in üzerine kalmasıdır.

İÇİMDEKİ YANGIN

2010 Yılı yapımı dram gerilim filmidir.

Konusu:Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan’a doğru yola çıkarlar.

PRESTİJ

2006 Yılı yapımı dram gerilim filmidir.

Konusu:Prestij, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatıyor. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

Bir Cevap Yazın