Ev dekorasyon sitillerinde en popülerleri hangileridir?

...

POPÜLER EV DEKORASYON STİLLERİ

Modern, Bohem, Çağdaş, Klasik, Rustik, Country ve daha bir sürü dekorasyon stili vardır.  Peki, sizin dekorasyon stiliniz hangisi? Ev dekorasyon sitili kişinin yaşam tarzı,karakteri,zevkleri hakkında bizlere tüyolar verir. Ev dekorasyon tarzları arasında sizi en iyi yansıtan stilin ne olduğunu  bilmiyorsanız,  bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

KLASİK TARZDA EV DEKORASYONU

Eğer ihtişamlı dekorasyondan hoşlanıyorsanız, şık çizgileri ve geleneksel detayları ile klasik bir dekorasyon sizin için uygun olacaktır. Kornişler, kemerler, sütunlar, süslemeli tavanlar, mermer şömineler, oymalı mobilyalar, yaldızlı ve desenli kumaşlar klasik tarzın önemli detaylarını oluşturur.

GELENEKSEL TARZDA EV DEKORASYONU

 

Geleneksel tarzda döşenmiş evler çoğu insan tarafından modası geçmiş demode dekorasyonlar olarak nitelendirilebilir. Oysa bu dekorasyonlarda kullanılan her parça ayrı yaşanmışlıklara sahiptir klasik düşkünlerinin gözünde. Demode görünüme sahip mobilyalar aslında özenle seçilmiş, renkler geleneksel ruha sahip ev sahibinin gözünde vazgeçilmez görünmektedir.

ROMANTİK TARZDA EV DEKORASYONU

 Mobilyalarda ve hemen her yerde kullanılan beyaz, krem, bej, pembe ve mavi gibi açık tonlar, ortamda beyaz ve naif bir atmosfer oluşturur. Romantik tarz dekorasyonda abajur, dantel ya da tül perdeler,mumlar,şamdanlar  ve diğer romantik aksesuarlarla mekanınızın aurasını tamamlayabilir, romantik kişiliğinizi evinize de yansıtabilirsiniz.

MODERN TARZDA EV DEKORASYONU

Modern dekorasyon stili, mobilyalar da  sadeliği yansıtır. Kullanılan basit geometrik formlar ile kişiye rahatlatıcı ve sakinleştirici bir duygu verir. Düzgün çizgileri olan, düzenli,  sade alanlardan hoşlanıyorsanız bu stili tercih edeceksiniz demektir.

ÇAĞDAŞ TARZDA EV DEKORASYONU

 

Modern tarz ve çağdaş tarz iç içe geçmiş dekorasyon türüdür. Sadelik, şıklık ön plandadır.mobilyalarda yumuşak, yuvarlak hatlı, akıcı ve kıvrımlı çizgiler kullanılır. Modern tasarımda ise hatlar keskin köşeli olmalıdır. Çağdaş tarzda, nötr parçalar ile cesur renkler bir arada kullanılabilir. Doğal tonlar, siyah ve beyaz sıklıkla kullanılır.

BOHEM TARZDA EV DEKORASYONU

Bohem dekorasyon stilinde genellikle birçok renk iç içe kullanılır. kahverengi, altın sarısı, elektrik mavisi, ateş turuncusu, mor ve diğer mücevher tonları da aksesuar ve kilimlerde bir araya gelir.  bu stilde, beyaz ve diğer nötr renkler  yer olmaz. Çok desenli  yakın renkleri bir arada kullanmayı seviyorsanız bohem tarz tam size göre demektir.

ELEKTİK TARZDA EV DEKORASYONU

Eklektik dekorasyon stili farklı renk, desen, parça, stil, doku ve hatta farklı döneme ait olan bileşenlerin dengesi ve uyumuna dayanır. Bu stilde, kendi yaratıcılığınızı kullanarak kişisel zevkinize uygun renk kombinasyonları oluşturabilirsiniz.

RUSTİK TARZDA EV DEKORASYONU

Tamamen doğadan ilham almış, saf ağaçların kullanılmış olduğu dekorasyon rustik tarz olarak anılmaktadır. Yüksek ahşap kirişleri olan bir tava, kocaman taş bir şömine ve evin her yerine hakim olmuş ağaç parçaları ile oluşturulan bu tarz, rahatlığın ön plana çıktığı bir dekorasyona sahiptir.

COUNTRY TARZ EV DEKORASYONU

Eskitme mobilyalar, biraz İngiliz bira Fransız esintileri, Dubleks bir ev ve geniş bir salon. Country tarzında salon dekorasyonu için ihtiyacınız olan her şey bunlar. Çizgili kareli kumaşlar, çiçek desenli koltuklar ve perdeler, fransız güpürü dediğimiz dantel çeşitlerinden yapılan tül perdeler tercih edilir.

 

Bir Cevap Yazın