Dekorasyonda 2021 trendleri nelerdir?

...

Dekorasyonda 2021 trendleri nelerdir? 2021 koltuk tasarımları, koltuk renkleri,duvar renkleri dekorasyona eklenecek yeni trendler neler olacak? evini dekore etmek isteyen herkesin  tüm merak ettiklerini bu yazımızda cevap aradık.

2019 ve önceki yıllarda  olan avangard, klasik oturma grupları büyük salon takımları yerlerini modern rahat,  şık ve işlevselliğe önem veren akıllı mobilya ürünlere bırakıyo. koltuklarda keskin hatlar yerine yuvarlak göz yormayan çizgilere yer verilecek.İç mimaride sosyalleşme ön plana çıkıyor eski tip ayrı mutfaklar yerine açık konseptli mutfaklar daha çok tercih ediliyor.2020 yılının son aylarında yeni tasarım yaşam alanları bizlere tüyolar. Son dönem mimarilerde örneklerini görmekteyiz. Ayrıca büyük TV üniteleri yerlerini modern insana yuva sıcaklığı veren şöminelere bırakıyor.

Dekorasyonda 2021 duvar renkleri nasıl olacak?

2021 yılı soft renleri peşinden getiriyor.Açık renkler özellikle taş renkleri gündemde olacak. tavanlarda eski kartonpiyerler yerine asma tavan,gergi tavanlar kullanılacak.Büyük avizeler yerine modern spotlar,modern avizeler kullanılacak.duvar kağıtları kullanımları tamamen sona erecek.Duvar kağıtları yerine orjinal taş duvar veya ham tahta duvar döşemeleri kullanıma giriyor.

2021 yılı banyo tasarımları

Bundan beş yıl önce banyoda geniş pencere kullanılacak diye duysaydık ”banyoda büyük pencere neymiş” derdik. Oysaki 2021 trendleri arasında banyoya geniş penceler uygulanacak (tabi mahremiyet düşünülerek). Eskilerin küvetleri tekrar kullanımda modern tasarımlı küvetler tekrar kullanıma açılacak. Eski plastik duşa kabinler yerlerini bakımı oldukça kolay cam duş kuruyuculara bırakıyor.

2021 koltuk döşeme kumaş trendleri

Kumaşlarda kadife modası yerini koton ve kadife satene bırakırken, soft reklerin yanında tamamlayıcı olarak siyah beyaz desenlerin kullanılacağı bir yıl olacak. Ahşabın sıcak görünümünün tam aksine beton malzemenin de dekorasyonda kullanıldığı görülecek. Özellikle ham olarak kullanılan beton mobilyalar daha çok dekorasyon ögesi olarak mekânı tamamlayan bir obje olarak yerini alacak. Farklı formalara sahip bu ürünler dikkat çekici bir şekilde merkezi veya tekil olarak kullanılacak. Aksesuarların çok kullanıldığı eski tarz yerine büyük objelerin yer aldığı aksesuarlar kullanılacak.

Dekorasyonda Metaller ise pirinç ve krom kullanımı ön planda olacak. Bu malzemelerin ayrı ayrı kullanıldığı tasarımlarla beraber metalin, doğal ahşabın veya mermerin kombine edildiği birçok mobilya tasarımı hayatımızın içerisindeki yerini alacak.

Bir Cevap Yazın