Aşırı güneşli balkonlarda hangi çiçekleri yetiştirebilirsiniz?

...
aşırı güneş alan balkonlarda hangi çiçek yetiştirmek mümkün
Aşırı güneşli balkonlarda bile çiçek yetiştirmeniz mümkün.Peki aşırı güneşli balkonlarda hangi çiçekleri yetiştirebilirsiniz? Bol güneşi seven çiçekler hangileri?

          Aşırı güneşli balkonlarda çiçek yetiştirmek oldukça zor gibi gelir fakat sanıldığının aksine o kadar zor değildir. Çiçekli balkonunuzda oturduğunuzda çiçek kokularını içinize çekmek için aşırı güneşi seven çiçekleri tercih etmeniz gerekir. Bu yazımızda aşırı güneşi seven çiçekleri araştırdık.

SARDUNYA

Sardunya bol güneşi seven, yaz ve bahar aylarında sürekli çiçek açan bir bitkidir. Aşırı sulamanıza gerek olmadığı için bakımı oldukça kolaydır. Aşırı güneşli balkonlarda yetiştirmek için ideal bir çiçektir. Kış aylarında kapalı alana alınırsa kurumaz yıllarca kalabilir.

PETUNYA

Petunya aşırı güneşli balkonlarda yetiştirmek için ideal bir çiçektir.çok suyu sevmez bakımı kolaydır.Toprağı sadece nemli kalması yeterlidir. kış aylarda soğuktan korunursa yıllarca kalabilir.

BEGONYA

turuncu, beyaz ve kırmızı olmak üzere farklı farklı renklere sahiptir. Yetiştirilmesi ve bakımı oldukça kolay olan bu çiçek bol güneşten etkilenmez soğuktan korunursa yıllarca kalır.

GARDENYA

Beyaz ve sarı renklere sahip gardenya çok güzel kokar. Bakımı ve yetiştirilmesi kolay olan gardenyalar bol güneşli balkonlar için uygundur. Aşırı su sevmez toprağının nemli kalması büyümesi için yeterlidir.

GAZANYA

Gazanya, Kuraklığa dirençli yer örtücü ve bahçe süs bitkisi olarak.. genellikle güneşli park ve bahçelerde mevsimlik bitki gibi yaz dönemi süslemelerinde kullanılır. Saksılarda aşırı güneş alan balkonlarda yetiştirmek için ideal bir çiçektir.

KAZAYAĞI

Kazayağı çiçeğinin Diğer bir adı makas çiçeği. Çok dayanıklı güneşi oldukça seven yerde sürünerek hızla çevreyi kaplar. Susuz kalsa bile ölmez. Akdeniz ve Ege bölgesine çok uyumlu bir çiçektir.

VİNKA,ROZET ÇİÇEĞİ, İZMİR ÇİÇEĞİ

Aşırı güneşli balkonlarda yetiştirilmesi oldukça kolay bir diğer çiçek vinka dır. Oldukça dayanıklı, ilkbahardan sonbahar soğuklarına kadar hiç durmadan çiçek açar. Birçok renkleri vardır. Tohumları çevreye dökülüp kendiliğinden çoğalır. Dallarını kırıp dikseniz kolayca köklenir.

BUZ ÇİÇEĞİ

Güneşe ve susuzluğa oldukça dayanıklı bir çiçektir. Susuz kalmazsa inanılmaz bir hızla toprak yüzeyinde gelişir her yeri kaplar. Yaz boyunca devamlı çiçek açar. bir çok renkleri vardır.

 

Bir Cevap Yazın